[ 30]
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Ζευγολατιό 12.07.2024
ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ Αριθ. Πρωτ. 6362
ΔΗΜΟΣ ΒΕΛΟΥ- ΒΟΧΑΣ
ΓΡΑΦ. ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η
Προς : τα Μέλη της Δημοτικής Επιτροπής
Καλείσθε για πρώτη φορά την 16η του μηνός Ιουλίου 2024 , ημέρα Τρίτη και ώρα 11.00 σε συνεδρίαση ΤΑΚΤΙΚΗ, σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 3852/2010, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει με τις διατάξεις του Ν. 5056/2023, για συζήτηση και λήψη αποφάσεως στα παρακάτω θέματα:
1.- Έγκριση κίνησης οχημάτων του Δήμου εκτός ορίων του Δήμου Βέλου- Βόχας.
2.- Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών προμηθειών και υπηρεσιών του Δήμου οικ. έτους 2024.
3.- Έγκριση έκδοσης ΧΕΠροπληρωμής για δαπάνες ΔΕΔΔΗΕ και ορισμός υπόλογου υπαλλήλου.
4.- Έγκριση συμμετοχής των δομών – Βρεφονηπιακών Σταθμών – του Δήμου Βέλου Βόχας στην δράση «Προώθηση και υποστήριξη παιδιών για την ένταξή τους στην προσχολική εκπαίδευση καθώς και για τη πρόσβαση παιδιών σχολικής ηλικίας, εφήβων και ατόμων με αναπηρία, σε υπηρεσίες δημιουργικής απασχόλησης, για την χρονική περίοδο 2024-2025».
5.- Περί επικύρωσης των υπ’αριθ. 315/2024, 316 /2024 (Ορθή Επανάληψη) & 317/2024 αποφάσεις Δημάρχου περί απευθείας ανάθεσης , λόγω έκτακτης ανάγκης από την εκδήλωση πυρκαγιάς.
6.-Ανακεφαλαιωτική Έκθεση 1ου τριμήνου του έργου: «Βελτίωση αγροτικών οδών Δήμου Βέλου
Βόχας».
7.-Ανακεφαλαιωτική Έκθεση 2ου τριμήνου του έργου: «Βελτίωση αγροτικών οδών Δήμου Βέλου Βόχας».
8.-Ανακεφαλαιωτική Έκθεση 5ου τριμήνου του έργου: «Ανακεφαλαιωτική Έκθεση 5ου τριμήνου του έργου: «Εγκατάσταση και λειτουργία συστήματος σηματοδότησης στον κόμβο της Π.Ε.Ο. Κορίνθου – Πατρών και των οδών Αγ. Γεωργίου, οδού Κολοκοτρώνη και Ν. Γκάτσου» .
|
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜ.ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΑΝΑΒΗΣ