Στο Βέλο βρέθηκε το Σάββατο 16 Ιουλίου η Φιλαρμονική Ζευγολατιού για να συνοδέψει την εικόνα της πολιούχου Αγίας Μαρίνας κατά την λιτάνευσή της στο πλαίσιο των πανηγυρικών εκδηλώσεων για την εορτή της Αγίας.
![](https://velovocha.gr/wp-content/uploads/2022/07/293768299_455555183244042_1370123454840823125_n-300x225.jpg)
Τα παιδιά της Φιλαρμονικής υπό την καθοδήγηση του μαέστρου Πελοπίδα Μαυρόπουλου προπορεύτηκαν της λιτανευτικής πομπής και απέσπασαν συγχαρητήρια και θαυμασμό από όλους τους παρευρισκόμενους.
![](https://velovocha.gr/wp-content/uploads/2022/07/294674057_455555023244058_7514907388659331517_n-225x300.jpg)
Η Φιλαρμονική Ζευγολατιού ευχαριστεί θερμά τόσο το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο και το προσωπικό του Ι.Ν. Αγίας Μαρίνας, όσο και την Κοινότητα Βέλου για την ζεστή και άψογη φιλοξενία που τους παρείχαν.
![](https://velovocha.gr/wp-content/uploads/2022/07/294224203_455555213244039_5104500250660097839_n-300x225.jpg)
Τη Δευτέρα 25 Ιουλίου στο Βραχάτι, η Φιλαρμονική θα παραβρίσκεται στην λιτάνευση της εικόνας της Αγίας Παρασκευής και θα συνοδέψει την πομπή.